Inginer dezvoltare proiect

Festanstellung

Bucharest

25/05/2021

Mit einem Klick bewerben Jetzt bewerben

Kennziffer der Stelle

2021-17543

Funktionsbereich

Operations — Engineering

Branche

Automotive

Mindestanforderungen Ausbildungsniveau

Bachelor

Mindestanforderungen Erfahrungsniveau

1 bis 3 Jahre

Arbeitszeit

Vollzeit

Standort

Rumänien, Bucuresti

Stellenbeschreibung

RESPONSABILITATI

Coordoneaza toate operatiunile de dezvoltare proiect (responsabilitate tehnica si economica) pentru a dezvolta, valida si industrializa piese auto si/sau procese tehnologice:
Contribuie la obiectivele de calitate, cost și planificare
Asigura conceptia in toate fazele de proiect conform fise de interfata, sectiuni tip, reuniuni cu celelalte departamente, specificatiile, validarea si punerea la punct a proceselor ce fac parte din perimetrul acestuia si anima din punct de vedere tehnic conceptorii care isi desfasoara activitatea in cadrul proiectului respectiv - in cadrul noilor proiecte vehicule / la evolutii de viata serie
Se afla in permanenta legatura cu reprezentantul tehnic al furnizorului
Negociaza dpdv tehnic/economic si asigura convergenta in dezvoltarea piesei
Piloteaza realizarea testarilor definite in planul de validare al piesei
Participa la realizarea documentatiei tehnice pentru RFQ (request for quotation), analizeaza dpdv tehnic/economic raspunsul furnizorilor
Tine la zi definitia tehnica a piesei in documentele partajate specifice proiectului

CERINTE:

Studii superioare tehnice finalizate
Minim 1 an experienta in inginerie (cunostinte piese vehicul, permietre tehnice)
Cunoasterea proceselor de fabricatie si a functionalitatii pieselor din plastic
Cunostinte Catia V5, ENOVIA, LUP, SIGNE, REVS, ANPQP
Limba franceză nivel mediu și/sau engleză la un nivel avansat
Buna cunoastere a pachetului MS Office (Word, Excel, PPt)

Aptitudini personale: comunicare, lucru in echipa, orientare spre rezultat, transparenta, buna capacitate de gestionare a timpului, dorinta de a invata lucruri noi / evolutie
Capacitate de analiza si sinteza
Capacitate de lucru in transvers cu interlocutori la nivel local si international, intr-un context cultural diversificat

Profil

Experienta CATIA si ANPQP

Diese Stellen könnten Sie interessieren